SILIKONY A TMELY

Profesionální řešení pro vaši domácnost

 • Řešení v podobě tmelu, který zabrání filtracím vody, vzduchu a vlhkosti.
 • Kompletní řada tmelů, které se přizpůsobí všem potřebám utěsnění:
  • Zabrání filtracím vody a vlhkosti.
  • Zabrání vstupu vzduchu nebo znečištění.
  • Vyplní a utěsní spoje mezi dvěma materiály.
  • Zdokonalí povrchovou úpravu všech typů instalací.
 • 100% profesionální utěsnění.
 • Správný výběr tmele je velmi důležitý, abyste dosáhli optimálních výsledků. Proto CEYS rozdělilo tuto kategorii do 6 skupin, které vám výběr usnadní.

Často kladené dotazy

Chci postavit metakrylátovou nádrž, v níž bude voda a ryby. Jaký produkt mi doporučíte?
Pokud hledáte lepicí a těsnicí tmel s dobrou přilnavostí na metakrylát, doporučujeme vám vyzkoušet náš lepicí a těsnicí tmel Ceys Total Tech. Total Tech je excelentní lepicí a těsnicí tmel s vynikající přilnavostí na materiál, který uvádíte, vytváří spoje odolné vůči nárazům, vibracím, vodě, teplotním změnám atd. Total Tech je k dispozici v různých barvách. Nicméně pro tuto aplikaci vám nedoporučujeme použít transparentní verzi produktu Total Tech, protože ta obsahuje aditivum, které působí na nitrifikační bakterie ve vodě, což je pro vodní život škodlivé.
Mám firmu, která se věnuje výrobě bižuterie, a chceme používat produkt Tri’Action k lepení perleti na postříbřené kovové díly. Stříbro je velmi citlivé a snadno oxiduje. Můžete mi poskytnout informace o tom, jaký vliv na něj bude mít toto lepidlo?
Tri’Action je lepicí a těsnicí tmel a často se používá při práci s bižuterií. Tri’Action stříbro nepoškodí a typické zčernání stříbra není způsobeno oxidací, jak si obvykle myslíme, ale objevením síranu stříbrného, který je obsažen ve vzduchu.
Jak odstranit zbytky silikonu?
Nevulkanizovaný výrobek se snadno odstraňuje pomocí hadříku. Vulkanizovaný výrobek se odstraňuje výhradně pomocí mechanických postupů.
Může být silikon CEYS PROTECTION STOP PLÍSNI toxický pro vodní organismy?
Náš rychleschnoucí silikon speciálně určený pro koupelny a kuchyně s expresní technologií Xpress může být toxický pro vodní organismy, protože obsahuje fungicid zabraňující rozvoji plísní na spárách. V tomto případě doporučujeme použít Ceys Total Tech v jakémkoli barevném provedení (bílém, hnědém, šedém nebo černém), kromě transparentního. Toto vynikající lepidlo a tmel zároveň je inertní (s výjimkou průhledné verze) pro tento typ organismů, i když nemáme žádný dokument, který by tuto skutečnost potvrzoval.
Je produkt Total Tech vhodný pro hydroizolaci spojů mezi kovem a vodotěsným asfaltovým povrchem?
Ceys Total Tech je lepicí tmel s vynikající přilnavostí na široké spektrum materiálů, jejichž přilnavost je velmi obtížná, jako například metakrylát, polykarbonát nebo pozinkovaná ocel. Přilnavost tmelu Total Tech na asfaltový povrch bude vždy dobrá, pokud tento povrch bude mít nějaký typ hliníkové či podobné povrchové úpravy. Pokud tomu tak nebude, schopnost přilnavosti produktu Total Tech nebo jakéhokoli jiného lepicího tmelu se výrazně sníží kvůli olejovým složkám obsaženým v tomto typu asfaltového povrchu.
Jaký produkt se nejlépe hodí pro lepení polykarbonátu na stropy a stěny?
Pro tmelení a/nebo lepení polymeru s obtížnou přilnavostí, jako je např. polykarbonát, se nejlépe hodí Ceys Total Tech. Ceys Total Tech je lepicí tmel s vynikající přilnavostí na polykarbonát, postará se o pružný spoj odolný vůči nárazům, vibracím, změnám teploty, vlhkosti atd.
Který produkt má nejlepší odolnost pod vodou?
Ceys Total Tech má přilnavost polyuretanu a pružnost silikonu. Bez rozpouštědel. Lepí, tmelí a opravuje všechny typy materiálů. Lze jej aplikovat na vlhké povrchy, a dokonce i povrchy pod vodou. Odolá i těm nejnáročnějším podmínkám: změnám teploty, vlhkosti, vibracím, pohybu, UV záření atd.
Jaký produkt mohu použít k lepení popadané mozaiky v bazénu plném vody?
K přilepení kostiček mozaiky, které se uvolnily ve vašem bazénu, vám doporučujeme použít naše lepidlo a tmel v jednom Ceys Total Tech. Toto vynikající lepidlo a tmel v jednom má obrovskou výhodu, je možné jej použít na vlhké povrchy, a dokonce i povrchy ponořené ve vodě. Tato schopnost vám umožní přilepit mozaiku uvolněnou ve vašem bazénu, aniž byste museli bazén vypouštět.
Jaký produkt zvládne dobře upevnit desku pěnového polystyrenu na vrstvu malty?
Pěnový polystyren je polymer, jež může představovat problémy s chemickým poškození lepidly, která mohou obsahovat rozpouštědla. Pro komentovaný případ vám navrhujeme použít lepicí tmel Ceys Total Tech. Total Tech neobsahuje rozpouštědla a umožní vám přilepit dané materiály bez jakýchkoli obav z chemického poškození. Na druhé straně je Total Tech viskózní tmel se schopností výplně, pročež se dokonale přizpůsobí nepravidelnostem podkladu z malty. Ceys Total Tech dosáhne svých nejlepších vlastností po uplynutí 24 hodin od aplikace. Lepidlo bude efektivnější, pokud je cement v dobrém stavu a nerozmělňuje se.
Potřebuji přilepit gumovou šňůrku na dřevo
Ačkoli existují různé typy kaučuku s různými kvalitami přilnavosti, pro komentovanou práci vám doporučujeme použít lepicí tmel Ceys Total Tech. Total Tech se vyznačují vynikající přilnavostí na materiály, jako ten, který uvádíte, zajistí velmi pružné spoje odolné vůči vlhkosti, změnám teploty, UV záření atd.
Splachovací zásobník toalety má malou dírku na spodní části. Máte nějaký produkt na takovouto opravu?
Nejvhodnější produkt na opravu takovéhoto typu je Ceys Total Tech. Ceys Total Tech je lepicí tmel s moderní technologií, který lze aplikovat na vlhký povrch, dokonce i pod vodou. Ceys Total Tech má vynikající přilnavost na prakticky všechny materiály, bez nutnosti použití podkladového nátěru. Ceys Total Tech je také velmi pružný, díky čemuž dokáže vodotěsně zatmelit i takové spoje, které musí snášet větší námahu a pohyb. Složení Ceys Total Tech s efektem Xpress poskytuje vodotěsné utěsnění od okamžiku aplikace.
Snažím se opravit díru v trekingové obuvi, která je vyrobena z několika vrstev pěny z expandovaného polyethylenu a vnější vrstva je z polyuretanu. Co mi doporučíte?
V tomto případě vám doporučujeme vyzkoušet náš skvělý lepicí tmel Tri’Action. Lepicí tmel Tri’Action vytvoří pružný spoj, který je odolný vůči nárazům a vibracím, nepropustný a odolný vůči působení vody. Kromě toho Tri’Action neobsahuje ředidla, pročež nepoškodí materiály vaší trekingové obuvi.
Vybudoval jsem rybníček s vodními rostlinami a rybami. Jako dekoraci kolem pokládám kameny spočívající na fólii EPDM, která je viditelná na břehu rybníčku. Chci přilepit kameny na kameny a kameny na fólii EPDM. Jaké lepidlo bude fungovat a nezpůsobí žádné problémy vodní fauně a floře?
V tomto případě doporučujeme Ceys Total Tech, a to v jakémkoli barevném provedení, kromě transparentního. Tento skvělý lepicí tmel je inertní pro vodní organismy (kromě transparentní verze).
Který z produktů CEYS je nejvhodnější k utěsnění spojů na exteriéru karavanu?
Okna karavanu bývají z metakrylátu. Na opravu metakrylátového okna karavanu doporučujeme použít náš excelentní lepicí tmel CEYS Total Tech černé barvy. Total Tech je vynikající lepicí tmel, který se vyznačuje excelentní přilnavostí na metakryláty a jedinečnou pružností (až 420% prodloužení). Total Tech je velmi odolný i ve velmi nepříznivých podmínkách: vůči nárazům, vibracím, teplotním změnám, vlhkosti, UV záření atd. Před aplikací doporučujeme odstranit zbytky starého tmelu a lepidla pomocí špachtle. Zlepší se tak kvalita utěsnění. Většina druhů tmelu je totiž po vytvrzení poměrně dost nepřilnavá.
Chci pokrýt střechu z lakovaného ocelového plechu smíšenou střešní taškou. Máte nějaký vhodný produkt?
V tomto případě doporučujeme použít lepicí tmel Total Tech, a to v jakémkoli barevné provedení, kromě transparentního. Total Tech se vyznačuje svou vynikající přilnavostí na jakýkoli typ podkladu, včetně materiálů s možností omezenější přilnavosti. Navíc je Total Tech velmi odolný vůči nepříznivým a náročným klimatologickým podmínkám: teplotním změnám, vodě, ledu, UV záření atd.
Palubní deska mého auta se rozlepila, potřebuji nějaké rychlé, silné a trvanlivé lepidlo.
Pro toto použití vám doporučujeme vyzkoušet naše skvělé lepidlo a tmel Tri’Action.  Tri’Action je lepidlo s moderní technologií hybridního polymeru MS a obvykle má vynikající přilnavost na jakýkoli typ materiálů. Navíc Tri’Action vytváří pružné spoje, které jsou odolné vůči nárazům a vibracím. Je důležité mít na paměti, že toto lepidla dosáhne maximální kvality přilepení po uplynutí 24 hodin od aplikace. Během prvních hodin tvrdnutí lepidla doporučujeme upevnit spoj pomocí dodatečného upevňovacího prvku (např. lepicí páskou) Čím větší bude kontaktní plocha mezi lepidlem a opravovaným materiálem, tím větší bude jeho odolnost a pevnost.
Jaký produkt by byl vhodný ke spojení nebo svaření metakrylátu? A aby navíc vydržel určitý tlak.
K lepení matakrylátu doporučujeme použít náš vynikající lepicí tmel CEYS Total Tech. Total Tech přilne i na polymery s velmi nízkou přilnavostí, jako např. na metakrylát. Na druhé straně bychom také rádi zmínili, že Total Tech se navíc vyznačuje svou výjimečnou pružností (až 420% prodloužením), což mu umožňuje přizpůsobit se pohybům, kterým mohou být lepené a tmelené materiály vystaveny. Upozorňujeme, že Total Tech dosáhne maximální pevnosti po uplynutí 24 hodin od aplikace.
Potřebuji slepit plast s textilem. Můžete mi doporučit nějaký produkt?
Upozorňujeme, že neznáme typ plastu, který chcete lepit. Mohlo by se jednat o tak nepřilnavý polymer, jakým je např. polyethylen (PE) nebo polypropylen (PP). Pokud to však není váš případ, můžete vyzkoušet náš vynikající lepicí tmel Tri’Action. Tri’Action je lepicí tmel s moderní technologií hybridního polymeru MS, který dodá spoji pružnost a odolnost vůči působení vody, nárazům, vibracím atd. Při aplikaci doporučujeme použít malé množství produktu, aby se zabránilo jeho roztékání. Je vhodnější provést druhou aplikaci po vytvrdnutí produktu. Tri’Action dosáhne maximální pevnosti po uplynutí 24 hodin od aplikace. Je také vhodné vyzkoušet odolnost textilie na působení produktu Tri’Action. Existuje mnoho různých typů textilií a některé se mohou působením Tri’Action zašpinit.