Zeptejte se odborníka

Zde naleznete odpovědi k nejčastěji kladeným otázkám. Pokud nemůžete najít odpověď na vaši otázku, zeptejte se našeho odborníka ve formuláři níže.

Lepit

Chci namontovat desku z expandovaného polystyrenu jako tepelnou izolaci střechy v jednom pokoji (vnější strana je samotná střecha). Jaký materiál je vhodný použít pro lepení těchto desek? Měly by se lepit přímo na profily střechy?
K upevnění izolačních desek z expandovaného polyesteru na profily střechy můžete použít naši polyuretanovou pěnu (PU) Espumax pro montáž a upevnění. Naše polyuretanová pěna (PU) Espumax pro montáž a upevnění je pěna s kontrolovanou expanzí (80%), která aplikaci poskytne maximální záruku bezpečnosti. A na druhou stranu vám těkavost hnacího plynu zajistí kompatibilitu produktu s expandovaným polystyrenem.
Chci ochránit konstrukci ze dřeva a betonu, která je umístěna venku. Jaký produkt mám použít?
Pokud chcete provést hydroizolaci konstrukce ze dřeva a betonu, která má sklon větší než 3 %, řešením je aplikovat válečkem 2 překřížené vrstvy našeho hydroizolačního nátěru Agua Stop akrylový kaučuk s vlákny. Agua Stop akrylový kaučuk s vlákny se snadno aplikuje a má vynikající výsledky na površích, které nejsou vystaveny vysoké pochozí zátěži. Agua Stop akrylový kaučuk s vlákny neudrží stojatou vodu a je třeba jej aplikovat na zcela suchý povrch.
Právě jsem si pronajal byt a nemohu vrtat otvory do dlaždiček ani dveřních a okenních rámů. Máte nějaké lepidlo, které by bylo možné později odstranit?
Naše nové montážní lepidlo Ceys Montack lepí vše odstranitelně se vyznačuje tím, že je snadné slepené spoje rozlepit, a přitom nezanechat na povrchu žádné zbytky díky nové technologii peel off. Při aplikaci doporučujeme použít nějaké dočasné pomocné upevnění, aby byly lepené části přitlačené k sobě během prvních hodin tvrdnutí lepidla. Také je důležité, aby lepené díly nebyly těsně u sebe, a tak jste mezi ně mohli později vložit špachtli, která umožní vytvořením tlaku páskou slepené díly od sebe oddělit.
Mám firmu, která se věnuje výrobě bižuterie, a chceme používat produkt Tri’Action k lepení perleti na postříbřené kovové díly. Stříbro je velmi citlivé a snadno oxiduje. Můžete mi poskytnout informace o tom, jaký vliv na něj bude mít toto lepidlo?
Tri’Action je lepicí a těsnicí tmel a často se používá při práci s bižuterií. Tri’Action stříbro nepoškodí a typické zčernání stříbra není způsobeno oxidací, jak si obvykle myslíme, ale objevením síranu stříbrného, který je obsažen ve vzduchu.
Vyměňuji střešní tašky. Jaký produkt je lepší pro upevnění střešních tašek, Sellaflex nebo polyuretanová pěna?
K upevnění střešních tašek doporučujeme použít naši polyuretanovou pěnu Espumax pro montáž a upevnění. Espumax pro montáž a upevnění je pěna s kontrolovanou expanzí (80%) schválená pro lepení ve stavebnictví obecně a speciálně vyvinutá pro upevnění střešních tašek, a to s maximální zárukou bezpečnosti. Espumax pro montáž a upevnění se snadno nanáší v bodech nebo páscích, bez problémů zvládne teplotní změny, ke kterým může docházet na střeše a zabrání posunu zátěže na střeše (cementu, písku, vody).
Jaké lepidlo použít pro lepení PVC, ABS a metakrylátu?
Můžete použít CEYS SPECIAL PLASTIK NA TVRDÉ PLASTY. Je to svářecí lepidlo určené pro spojení tvrdých nebo pevných plastů, jako je PVC, polyester, metakrylát, plexisklo, ABS, SAN, tuhý polyester atd. Se schopností výplně. Rychlé a transparentní. Vlastnosti: Pevnost přibližně 40 kg/cm2, uschne do 3 hodin a maximální pevnosti dosáhne do 24 hodin.  Prezentace: tuby 30 ml a 70 ml.
Jaký produkt se nejlépe hodí pro lepení polykarbonátu na stropy a stěny?
Pro tmelení a/nebo lepení polymeru s obtížnou přilnavostí, jako je např. polykarbonát, se nejlépe hodí Ceys Total Tech. Ceys Total Tech je lepicí tmel s vynikající přilnavostí na polykarbonát, postará se o pružný spoj odolný vůči nárazům, vibracím, změnám teploty, vlhkosti atd.
Jaký produkt mohu použít k lepení popadané mozaiky v bazénu plném vody?
K přilepení kostiček mozaiky, které se uvolnily ve vašem bazénu, vám doporučujeme použít naše lepidlo a tmel v jednom Ceys Total Tech. Toto vynikající lepidlo a tmel v jednom má obrovskou výhodu, je možné jej použít na vlhké povrchy, a dokonce i povrchy ponořené ve vodě. Tato schopnost vám umožní přilepit mozaiku uvolněnou ve vašem bazénu, aniž byste museli bazén vypouštět.
Potřebuji přilepit gumovou šňůrku na dřevo
Ačkoli existují různé typy kaučuku s různými kvalitami přilnavosti, pro komentovanou práci vám doporučujeme použít lepicí tmel Ceys Total Tech. Total Tech se vyznačují vynikající přilnavostí na materiály, jako ten, který uvádíte, zajistí velmi pružné spoje odolné vůči vlhkosti, změnám teploty, UV záření atd.
Vybudoval jsem rybníček s vodními rostlinami a rybami. Jako dekoraci kolem pokládám kameny spočívající na fólii EPDM, která je viditelná na břehu rybníčku. Chci přilepit kameny na kameny a kameny na fólii EPDM. Jaké lepidlo bude fungovat a nezpůsobí žádné problémy vodní fauně a floře?
V tomto případě doporučujeme Ceys Total Tech, a to v jakémkoli barevném provedení, kromě transparentního. Tento skvělý lepicí tmel je inertní pro vodní organismy (kromě transparentní verze).
Chci pokrýt střechu z lakovaného ocelového plechu smíšenou střešní taškou. Máte nějaký vhodný produkt?
V tomto případě doporučujeme použít lepicí tmel Total Tech, a to v jakémkoli barevné provedení, kromě transparentního. Total Tech se vyznačuje svou vynikající přilnavostí na jakýkoli typ podkladu, včetně materiálů s možností omezenější přilnavosti. Navíc je Total Tech velmi odolný vůči nepříznivým a náročným klimatologickým podmínkám: teplotním změnám, vodě, ledu, UV záření atd.
Palubní deska mého auta se rozlepila, potřebuji nějaké rychlé, silné a trvanlivé lepidlo.
Pro toto použití vám doporučujeme vyzkoušet naše skvělé lepidlo a tmel Tri’Action.  Tri’Action je lepidlo s moderní technologií hybridního polymeru MS a obvykle má vynikající přilnavost na jakýkoli typ materiálů. Navíc Tri’Action vytváří pružné spoje, které jsou odolné vůči nárazům a vibracím. Je důležité mít na paměti, že toto lepidla dosáhne maximální kvality přilepení po uplynutí 24 hodin od aplikace. Během prvních hodin tvrdnutí lepidla doporučujeme upevnit spoj pomocí dodatečného upevňovacího prvku (např. lepicí páskou) Čím větší bude kontaktní plocha mezi lepidlem a opravovaným materiálem, tím větší bude jeho odolnost a pevnost.